طبق نظریه جدید دو محقق، سیاره نهم یا سیاره ایکس در منظومه شمسی در حقیقت یک سیاهچاله است. آنها قصد دارند با تلسکوپی مخصوص شواهد وجود سیاهچاله را رصد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از راشن تلویزیون اینترنشنال(RT)، طبق نظریه ای جدید دانشمندان معتقدند سیاره نهم در منظومه شمسی ( که هنوز کشف نشده) در حقیقت یک سیاهچاله بزرگ است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی محققان دانشگاه «کل تک» شواهدی از سیاره نهم یا سیاره «ایکس» در منظومه شمسی رصد کردند. به گفته این محققان سیاره حجم این سیاره عجیب ۱۰ برابر زمین است است و  مدار آن دور خورشید حدود ۲۰ هزار سال زمینی طول می کشد.  فاصله سیاره ایکس تا خورشید نیز ۴۵ تا ۱۵۰ میلیارد کیلومتر تخمین زده می شود.

اما اکنون دو فیزیکدان معتقدند «سیاره ایکس»مرموز  اصلا سیاره نیست بلکه یک سیاهچاله است که تمام مواد اطرافش را به سمت خود می کشد.

آنها معتقدند در صورت صحت این نظریه،  شواهدی از اشعه های گاما نیز وجود خواهد داشت. اشعه های گاما درنتیجه برخورد میان ذرات ماده تاریک در فضای اطراف سیاه چاله به وجود می آیند.

این دو فیزیکدان در تحقیق خود اشاره کرده اند  سیاهچاله مذکور که با مشخصات سیاره ایکس مطابقت داشته باشد، چنان متراکم است که احتمالا به اندازه یک توپ بولینگ خواهد بود.

محققان معتقدند انجام تحقیقات با تکیه بر اینکه شی آسمانی مذکور یک سیاره است، احتمال کشف های جدید را محدود می کند.

جیمز آنوین یکی از مولفان این پژوهش و استادیار دانشگاه ایلینوی در شیکاگو می گوید: ما پیشنهاد می کنیم به جای جستجو برای نور قابل رصد ، به دنبال اشعه های گاما یا اشعه های کهکشانی باشیم  تا ماهیت شی آسمانی را کشف کنیم.

این محققان اکنون تصمیم دارند با کمک اطلاعات تلسکوپ فضایی Fermi Gamma-ray شواهدی قدرتمند برای پشتیبانی از نظریه خود بیابند.