مراسم تشییع پیکر زنده یاد رضا عبدی گوینده و بازیگر نمایش های رادیویی امروز یکشنبه ۲۶ آبان به سوی خانه ابدی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، مراسم تشییع پیکر زنده یاد رضا عبدی گوینده و بازیگر نمایش های رادیویی از جمله «صبح جمعه با شما» و «جمعه ایرانی» امروز یکشنبه ۲۶ آبان با حضور هنرمندان و مدیران رادیو برگزار شد.

محمدحسین صوفی، بیوک میرزایی، حمیدرصا افتخاری مدیر رادیو نمایش، عباس محبی سعید توکل حمید خزایی، محمد جعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران، شجاعی مهر، اردشیر منظم، منوچهر والی زاده، علیرضا جاویدنیا از جمله مدیران و هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

جاویدنیا که اجرای این مراسم را بر عهده داشت در سخنانی بیان کرد: هرکس با رضا عبدی ارتباط داشت جز مهر و صفا از او ندیده است همه ما از او آموختیم. ما در کنار او زندگی کردیم و از او مثل یک هدیه الهی بهره گرفتیم.

وی ادامه داد: سال گذشته بود که به نمایندگی از بچه های «صبح جمعه با شما» به دیدارش رفتیم. او با وجود شرایط سختی که به لحاظ روحی و جسمانی داشت اجرایی را به صورت بداهه انجام داد و امیدوارم جمعه این هفته پخش شود. با این حال خوشحالم توانستیم کاری را برای انبساط خاطر او انجام دهیم.

جاویدنیا اظهار کرد: برای حدود هفت یا هشت سالی که همسر عبدی در کنارش بود قدرشناسی می کنیم. از طرف فرزندش علیرضا عبدی هم تشکر می کنم.

حمید شاه آبادی معاون صدا نیز در این مراسم عنوان کرد: سخت است در فراغ کسی حرف زدن که نامش و کار و آثارش لبخند را بر لبان مخاطبان می نشاند. او اثار نیک و ارجمندی بر جای گذاشت.

وی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می کنند اما آنها که کار طنز می سازند سختی بیشتری تحمل می کنند. مرحوم عبدی چند دهه برای مردم و همه مخاطبانی که با او ارتباط برقرار کرده بودند آثاری خلق کرد و امروز او را در میان همه کسانیکه از او به نیکی یاد دارند بدرقه می کنیم. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند.

شاه آبادی عنوان کرد: همه آنها که از او خاطره دارند خاطرات نیکی در دلشان است و این لحظه سختی است که او را بدرقه می کنیم. امیدوارم برای رادیو این هنرمندان پیشکسوت و این چهره های فرهیخته سبک زندگیش و همه کارهایش الگو باشد نسل جدید بداند اینها با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کردند. هنرمندان صبح جمعه و دیگر هنرمندان در روزهای سخت دهه ۶۰ و در دوران دفاع مقدس کار کردند.

معاون صدا تصریح کرد: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می کند و این برای اصحاب رادیو سخت است.

وی با اظهار امیدواری گفت: امیدوارم نسل بعدی و همه کسانیکه دلسوزانه در رادیو کار می کنند، مدیران گذشته و مدیران و هنرمندان فعلی رادیو جای بزرگان را تا حد امکان پر کنند.

شاه آبادی در پایان سخنانش از طرف ریاست سازمان صداوسیما نیز به همسر رضا عبدی تسلیت گفت.

در ادامه سعید توکل تهیه کننده «جمعه ایرانی» در سخنانی اظهار کرد: سازمان ما اسم جالبی دارد که صداوسیماست اما به نظر من مضمون آن صداست و رضا عبدی هم نمادی از همین مضمون است. او از جمله هنرمندانی است که برای رادیو طی این سال ها تلاش کرده است.

وی ادامه داد: ما در این سالها از طرف مردم قدردانی دیده ایم و امیدوارم مسئولان رسانه ملی هم باقی همکاران و هم صنفان ما را دریابند و به نوعی از آنها قدردانی شود.

این تهیه کننده پیشکسوت با اشاره به شعار برنامه «صبح جمعه با شما» و تاکید آن بر شادمانی و خنده مردم بیان کرد: ما سال گذشته صادق عبدالهی را از دست دادیم و اوضاع به گونه ای است که در قطعه هنرمندان قدم می زنیم اکثر دوستان انجا خفته اند.

وی با اشاره به روحیات رضا عبدی عنوان کرد: رضا عبدی استاد ادب، نظم و متانت بود او خانواده محور بود و در نظم کاری بهترین جمع ما بود. نمیتوان همه خصوصیات او را گفت و ۴۰ سال را در سه دقیقه بیان کرد.

توکل در ادامه به خاطره ای از حضور عوامل برنامه در محضر رهبر انقلاب سخن گفت و بیان کرد: ما زمانی که خدمت رهبر انقلاب رسیدیم ایشان درباره شخصیت های برنامه «صبح جمعه با شما» سخنانی فرمودند و اطلاعات کاملی از شخصیت های این برنامه داشتند.

وی تصریح کرد: رضا عبدی از نیکان جهان است و ما از شاه بادی و خجسته که در این سال ها در کنار ما بودند و از همسر او که هفت سال از او پرستاری کرد ممنونیم.

حسین هاشمی از پیشکسوت های رادیو نیز در این مراسم در سخنانی بیان کرد: متاسفانه هر یک از این هنرمندان را از دست می دهیم به یک غم بزرگ مبتلا می شویم در کنار از دست دادن آنها غم دیگری هم داریم و آن، این است که جایگزینی برایشان پیدا نمی شود منوچهر نوذری از میان ما رفت و چه کسی را می توان جایگزین او کرد. این عزیزان هیچ جایگزینی ندارند.

در پایان این مراسم پیکر زنده یاد رضا عبدی را به سوی خانه ابدی اش در بهشت زهرا (س) بدرقه کردند.