فراخوان نوپاهای همگرا برای چهارمین بار منتشر شد تا با ایجاد فرصتی دیگر فعالان این حوزه برای توسعه بازار خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار چهارمین فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» گسترش فعالیت استارتاپ‌ها در این حوزه را دنبال می‌کند.

علاقمندان برای دریافت حمایت و شرکت در این فراخوان از 22 بهمن ماه سال جاری تا 31 فروردین ماه سال 99 برای ثبت نام مهلت دارند. البته طرح‌های ثبت نامی باید در حوزه فناوری‌های همگرا و انبیک باشند. همچنین نمونه اولیه آنها آماده باشد.

استارتاپ‌های راه یافته به این فراخوان با حضور در دوره‌های پیش شتابدهی برای توسعه محصول و بازار آموزش می‌بینند تا با دیدی باز به بازار وارد شوند.

همچنین شناسایی استارتاپ های فعال در حوزه فناوری های همگرا و معرفی آنها به شتابدهنده ها و مراکز حامی توسعه محصول و به هم رسانی فناوران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان کسب و کار به منظور تجاری‌سازی محصولات نوآورانه  نیز از جمله اهدافی است که در این فراخوان دنبال می شود.

مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا کنون سه فراخوان را با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر کرده است و طی آن سرعت ورود کسب و کارهای نوپا به بازار شتاب گرفته است.