سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مجموعه آزمایشگاه های پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و  نوآوری، صبح امروز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مجموعه آزمایشگاه های پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کرد.

در این بازدید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه پژوهشی و آزمایشگاهی برای توسعه و افزایش توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید و زمینه‌ها برای رونق همکاری و حمایت‌های این مجموعه برای استقرار واحدهای فناور و ارائه خدمات به فعالان زیست‌بوم نوآوری فراهم شد. 

مجموعه آزمایشگاه سازه این طرح شامل سالن آزمایشگاه های کف و دیوار عکس العمل و آزمایشگاه میز لرزان و فضاهای نمونه سازی و پشتیبانی مرتبط در در زیربنایی به مساحت 3700 متر مربع در حال اجرا و تکمیل شدن است.

 

آزمایشگاه‌های پژوهشگاه زلزله شناسی کشور در حوزه مسائل مهندسی زلزله، سازه و خاک در کشور فعالیت می‌کند. در این آزمایشگاه امکان به کارگیری تجهیزات برای صنایع زیربنایی کشور مانند صنعت نفت، صنعت پتروشیمی، آب و برق و بسیاری دیگری از صنایع فراهم شده است.