در گزارشی جدید فاش شده آیفون ۱۲ برخلاف آیفون های قبلی در ۴ نسخه عرضه می شود و همه دستگاه ها مجهز به نمایشگر «او ال ای دی» و اینترنت ۵G هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از گیزموچاینا، در گزارشی جدید فاش شده آیفون ۱۲ برخلاف نمونه های پیشین در ۴ مدل عرضه می شود.

جان پروسر یکی از کاربران توئیتر که همیشه اطلاعاتی درباره دستگاه های اپل را منتشر می کند، خبر مذکور را فاش کرده است. به گفته او این ۴ مدل عبارتند از :آیفون ۱۲(مینی)، آیفون ۱۲( پلاس/ مکس)، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس.

تمام این دستگاه ها نمایشگر OLED خواهند داشت و بریدگی روی صفحه جلویی نیز کوچکتر از آیفون های فعلی خواهد بود. ۲ مدل نخست آیفون ۱۲ با قاب آلومینیومی و  مدل های پرو نیز مانند آیفون ۱۱ پرو با قاب فولادی عرضه می شوند.

همچنین هر ۴ مدل مجهز به تراشه A۱۴ اپل خواهند بود و از اینترنت ۵Gپشتیبانی می کنند. البته فقط مدل های پرو با شبکه های mmWave همخوان می شوند.

در کنار این موارد مدل های ارزان تر آیفون ۱۲ تنظیمات دوربین پشتی دوتایی خواهند داشت اما نسخه پرو آن مجهز به دوربین ۳ تایی و اسکنرLiDAR خواهد بود.

کد، اندازه نمایشگر و قیمت مدل های آیفون در بازار آمریکا در  جدول زیر نشان داده شده است.

رونمایی از آیفون ۲۰۲۰ به دلیل شیوع  کووید۱۹ به تعویق خواهد افتاد. پیش بینی می شود این دستگاه ها به جای سپتامبر در اکتبر یا نوامبر رونمایی شوند.