گزارشی جدید نشان می دهد محققان بدون اجازه کاربران اینستاگرام تصاویر آنها با ماسک را ذخیره کرده اند تا فناوری های شناسایی صورت را ارتقا دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از دیلی میل، محققان سلفی‌های افراد با ماسک‌های طبی را از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام جمع آوری کرده اند تا با کمک این اطلاعات فناوری شناسایی صورت را ارتقا دهند.

وب سایت سی نت در گزارشی جدید فاش کرد هزاران سلفی افراد با ماسک را در بسترهای آنلاین کشف کرده است. این تصاویر به طور مستقیم از اینستاگرام جمع آوری شده اند.

از این مخازن برای ارتقای فناوری شناسایی صورت و کمک به شناسایی افرادی بهره گرفته شده که در دوره شیوع ویروس کرونا از ماسک استفاده می‌کنند.

ماسک قسمت زیادی از صورت فرد را می‌پوشاند و به نرم افزارهای شناسایی صورت پیشرفته مانند Face ID اپل اجازه نمی‌دهد اجزای صورت فرد را به درستی ردیابی کنند.

در همین راستا محققان ساخت مخازنی حاوی هزاران سلفی افراد با ماسک را آغاز کرده اند. در هر یک از مخزن‌ها بین ۱۲۰۰ تا ۵ هزار عکس وجود دارد.

به گفته وفا ابراش مدیر استارت آپ شناسایی صورت Workaround ، تصاویر موجود در مخزن این شرکت بدون رضایت صریح کاربران از حساب کاربری اینستاگرام آنها جمع آوری شده است. به گفته ابراش اگر کاربران تمایلی ندارند از تصاویر آنها در مخازن استفاده شود، می‌توانند حساب‌های کاربری خود را در وضعیت پرایوت قرار دهند.