با توجه به افزایش شیوع کرونا در استرالیا مرزهای داخلی این کشور روی هم بسته می‌شود و این امر بر صنعت فیلم هم تاثیر می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  به نقل از ورایتی، استرالیا از امروز مرز ایالتی بین نیو ساوث ولز و ویکتوریا را در پاسخ به بازگشت رو به رشد کروناویروس می‌بندد و این مسأله بدون شک تبعاتی جدی برای صنایع فیلم و تلویزیون کشور خواهد داشت.

این حرکت باعث می‌شود تمام حرکت‌ها بین سیدنی و ملبورن ممنوع شود و این ۲ شهر در عین حال ۲ مرکز بزرگ صنایع فیلم و تلویزیون استرالیا هستند.

طی چند روز اخیر ملبورن شاهد افزایش خطرناک موارد کروناویروس بوده است. دوشنبه ویکتوریا ۱۲۷ مورد ابتلای جدید گزارش کرد و یک نفر جان خود را از دست داد. از ارتش خواسته شده به ویکتوریا کمک کند و تعداد تست‌های انجام شده روزانه خود را به ۲۰ هزار عدد برساند. از ژانویه تا به حال، استرالیا ۸۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۰۶ مرگ داشته است.

با وجود اینکه سفر هوایی بین سیدنی و ملبورن از قبل کاهش پیدا کرده بود، مرز داخلی بین این دو استان پرجمعیت کشور در تمام مدت کروناویروس باز مانده بود. این نخستین بار در تقریباً یک قرن اخیر است که این مرز بسته می‌شود.

وینسنت شیهان یکی از شناخته‌شده‌ترین تهیه‌کنندگان فیلم استرالیا که پروژه‌هایی از جمله «تاریخچه حقیقی گروه کِلی» و «پادشاهی حیوانات» را در کارنامه خود دارد، گفت: «مشکل اینجاست که ویکتوریا و نیو ساوث ولز کارکنان مشترک بسیاری دارند. بیشتر پروژه‌های تهیه فیلم و سریال یک یا دو نفر از بازیگران کلیدی خود را از استان دیگر خواهند داشت. شاید تعدادی از پروژه‌ها اینطور نباشند، اما احتمالاً ۹۰ درصدشان با این وضعیت مواجه می‌شوند.»

شیهان و شریک‌هایش اخیراً اعلام کردند که قصد دارند بعد از ۲۳ سال همکاری به شرکت تهیه پورچ‌لایت فیلمز پایان بدهند. او می‌گوید برنامه واضحی برای فعالیت ندارد اما می‌خواهد به کار تهیه‌کنندگی ادامه بدهد.

او گفت‌: «من یک پروژه دارم که قرار است از دو هفته دیگر در ویکتوریا آغاز بشود. با بسته شدن مرز باید به صورت روزانه یا شاید هم ساعتی وضعیت را بررسی کنیم.»