فیس بوک اعلام کرد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی ۷ میلیون پست با اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا حذف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از رویترز، فیس بوک روز گذشته اعلام کرد در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی ۷ میلیون پست را به دلیل اشتراک گذاری اطلاعات اشتباه درباره ویروس کرونا حذف کرده است. محتوای حذف شده شامل اقدامات پیشگیرانه جعلی برای عدم ابتلا به کووید۱۹ و درمان های غیر معتبر بوده است.

این شبکه اجتماعی در بخشی از ششمین گزارش اجرای استانداردهای اجتماعی خود این اطلاعات را منتشر کرده است.  فیس بوک از کارشناسان خواسته پیشنهادات خود برای بررسی پارامترهای استفاده شده در تهیه گزارش مذکور را ارائه کنند.  

طبق گزارش مذکور در کل فیس بوک در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ میلادی حدود ۲۲.۵ میلیون پست مرتبط با پیام های نفرت پراکنی را حذف کرده است. این درحالی است که در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ میلادی ۹.۶ میلیون پست از شبکه اجتماعی مذکور حذف شده است.  

علاوه براین موارد فیس بوک ۸.۷ میلیون پست مربوط به سازمان های تروریستی را نیز حذف کرد.

حال آنکه در سه ماهه نخست سال این شبکه اجتماعی ۶.۳ میلیون پست با چنین محتوایی را حذف کرده بود.  همچنین این شبکه اجتماعی اعلام کرده از آغاز ماه آوریل برای بررسی محتوا بیش از پیش به فرایندهای اتوماتیکی اتکا کرده زیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعداد بازبین های کمتری در دفاتر شرکت حضور دارند.