معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان آذربایجان غربی مرکز نوآوری شهر هوشمند این استان را افتتاح کرد. مرکزی که قرار است با استقرار 12 واحد فناور به توسعه امنیت اطلاعات و فناوری‌های نسل چهارم این استان کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مرکز نوآوری شهر هوشمند استان آذربایجان غربی که با همکاری دانشگاه ارومیه و پارک فناوری پردیس ایجاد شده است، افتتاح شد. این مرکز نوآوری در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع در دانشگاه ارومیه احداث شده است.

مرکز نوآوری شهر هوشمند با اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار در مجموعه پردیس دانشگاه ارومیه واقع شده است تا فضایی برای استقرار مراکز نوآوری و فناوری آذربایجان غربی شود .این مرکز ظرفیت پشتیبانی از 12 مرکز فناور را دارد و در حال حاضر 6 واحد فناور هم در آن مستقر شده‌اند.

در ادامه این سفر ساختمان چند مستاجره پارک فناوری استان آذربایجان غربی در مساحت ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع هم با حضور معاون علمی و فتاوری رییس جمهوری افتتاح شد.

افتتاح سوله کارگاهی تولید صنعتی دانش‌بنیان برای فعالیت 8 واحد فناور در پارک هم دیگر برنامه‌های این سفر بود.

ستاری در این سفر یک‌روزه از پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد دانشگاهی، دانشگاه ارومیه و پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کرد.