امکان نمایش ۴۰ فیلم منتخب بخش مسابقه نقد، تحلیل و پژوهش شانزدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم مقاومت در یک پلتفرم فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، امکان پخش آنلاین فیلم‌های منتخب بخش مسابقه «نقد، تحلیل و پژوهش» شانزدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم مقاومت در پلتفرم «نمافیلم» ایجاد شد.

متقاضیان حضور در بخش مسابقه نقد، تحلیل و پژوهش تا دوشنبه ۵ آبان‌ ماه  ۱۳۹۹ می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی namafilm.ir و ورود به صفحه شانزدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم مقاومت  ثبت نام و برای تماشای اثر مورد نظر خود اقدام کنند.

در بخش نقد، رعایت اصول و ساختار محتوایی اثر، در بخش تحلیل، جهان‌بینی و ایدئولوژی فیلمساز و نویسنده و در بخش پژوهش، مقالات، رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها درباره سیر تغییر و یا تکامل فیلمساز در حوزه مقاومت و یا دیگر موضوعات سینمای مقاومت، دفاع‌مقدس و انقلاب از ملاک‌های مدنظر انتخاب و داوری آثار است.

همچنین، آثاری که پیشتر در سه محور نقد، تحلیل و یا پژوهش در حوزه سینمای مقاومت، دفاع‌مقدس و انقلاب منتشر شده‌اند نیز می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. ملاک ارزیابی و داوری بدون توجه به کیفیت و یا سازنده اثر، تنها نقد، تحلیل و پژوهشی است که درباره آثار می‌شود.

آثار پذیرفته شده در این بخش، پنج شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۹ اعلام و همزمان با برگزاری بخش دوم جشنواره در تاریخ یکم تا هفتم آذرماه برگزیدگان معرفی خواهند شد.

«آژانس شیشه‌ای» اثر ابراهیم حاتمی‌کیا، «اتوبوس شب» اثر کیومرث پوراحمد، «اخراجی‌ها ۱» اثر مسعود ده‌نمکی، «استرداد» اثر علی غفاری، «اسکادران عشق» اثر سعید حاجی‌میری، «انسان و اسلحه» اثر مجتبی راعی، «بازمان