دانشجویان بین المللی فعلی و پیشین، خواستار تغییر در قوانین مهاجرتی کانادا شدند زیرا آن‌ها را با چالش در اشتغال و حضور در بازار کار مواجه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  دانشجویان مقابل پله‌های ورودی دانشگاه رایرسون در تورنتو جمع شدند تا نسبت به قوانین مهاجرتی و ضرورت تغییر آن، اقدام شود.

دانشجویان بین المللی فعلی و پیشین، خواستار تغییر در قوانین مهاجرتی کانادا شدند زیرا آن‌ها را با چالش در اشتغال و حضور در بازار کار مواجه می‌کند. ده‌ها تظاهرکننده در اولین رویداد مقابل دفتر معاون نخست وزیر در تورنتو جمع شدند. دانشجویان می گویند که شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم در کانادا برای فارغ التحصیلان بسیار سختگیرانه است و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و این شرایط، عملا زندگی را غیرممکن کرده است.

یک سازمان در اتحادیه کارگران مهاجر  که رهبری اعتراض‌های دانشجویان مهاجر را بر عهده دارد، اعلام کرد که همه‌گیری برای فارغ التحصیلان بین‌المللی هنگام ورود به بازار کار در کانادا مشکلاتی ایجاد کرده است. در طول بحران COVID-19 ، میلیون ها نفر در کانادا کار و دستمزد خود را از دست داده اند که دانشجویان بین‌المللی از همین قشر هستند. دانشجویان بین‌المللی بدون داشتن شغل نمی‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی در حال حاضر قابل تمدید نیستند و این امر باعث می شود فارغ التحصیلانی که در طول بیماری همه گیر از کار بیکار شده اند و یا قادر به یافتن کار نیستند ، در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند.

فارغ التحصیلانی که بیکاری