در پی گزارش ایجاد لخته خونی در بدن ۴ دریافت کننده واکسن کرونای جانسون و جانسون، آژانس دارویی اروپا تحقیقاتی درباره احتمال نقش واکسن در این رویداد آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از بیزینس استاندارد، پس از آنکه اعلام شد ۴ دریافت کننده واکسن کووید١٩ جانسون و جانسون دچار لخته خونی شدند و یکی از آنها فوت کرده، رگولاتورهای اتحادیه اروپا تحقیقاتی درباره واکسن مذکور انجام می‌دهند.

«کمیته ارزیابی ریسک دارویی»، زیرمجموعه آژانس دارویی اتحادیه اروپا، روز گذشته فاش کرد ٣ نفر در آمریکا پس از دریافت واکسن جانسون و جانسون دچار لخته خونی شدند، علاوه بر آنها فرد دیگری که در آزمایش‌های بالینی شرکت کرده بود نیز با این عارضه مواجه شده است. به همین دلیل این کمیته تحقیقاتی درباره واکسن انجام می‌دهد.

در حال حاضر مشخص نیست این واکسن به ایجاد لخته‌های خونی منجر شده است یا خیر. از سوی دیگر شرکت سازنده واکسن نیز اعلام کرده از نزدیک با کارشناسان و رگولاتورها همکاری می‌کند تا اطلاعات به دست آمده ارزیابی شوند. اما تاکنون تعداد محدودی از عوارض جانبی رصد شده اند.

این تحقیقات در حالی انجام می‌شود که اعضای اتحادیه اروپا مشغول آماده سازی هستند تا واکسن جانسون و جانسون را به جمع محصولات مورد استفاده خود بیفزایند. البته در ١١ مارس واکسن توسط آژانس دارویی اروپا تأیید شده، اما هنوز توزیع نشده است.