فراخوان جذب و پذیرش شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان برای استقرار در منطقه آزاد کیش منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری  پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق این فراخوان را منتشر کرده است.

یکی از اهداف آن حمایت از شتابدهنده های صادراتی برای توسعه صادرات صنایع خلاق و فرهنگی است. همچنین از شرکت‌ها، واحدها و هسته های نوآور و فناور صنایع فرهنگی خلاق و دانش‌بنیان و تیم های استارتاپی خلاق در کیش و تمام کشور حمایت می‌شود. این حمایت برای رشته هایی مانند گردشگری، صنایع‌دستی،  نقاشی، مجسمه‌سازی، طراحی،  طراحی صنعتی، معماری و دکوراسیون داخلی، عکاسی، گرافیک موسیقی، مد و پوشاک (طراحی و بافت پارچه، زیورآلات، سوزن دوزی)، رسانه، بازی‌های رومیزی، تبلیغات و بازاریابی، هنرهای نمایشی و انیمیشن است.

 استفاده از امکانات و زیرساخت های مشترک در قالب فضای اداری، سالن همایش و اتاق های جلسات یکی از مزیت های استقرار در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی است. همچنین شرکت ها با شرکت در این فراخوان از تسهیلاتی همچون خدمات مشاوره ای و برگزاری دوره های آموزشی مالی، حقوقی، فنی، مدیریتی، بازاریابی، برندینگ و عارضه یابی کسب و کار برخوردار می شوند.

البته شرکت در این فراخوان  امکان مشارکت در پروژه‌های مشترک با پارک، ایجاد شبکه تعاملی بین فعالان عرصه صنایع فرهنگی و شرکت های مستقر، استفاده از معافیت مالیاتی مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت های صادراتی مناطق آزاد را نیز برای شرکت ها فراهم می کند.

علاقمندان تا پایان خرداد ماه برای ثبت نام با مرجعه به سایت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی فرصت دارند.