ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 3 چالش صنعت دریایی را رفع می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری‌های صنعت دریایی در تلاش است تا با رفع چالش‌های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.  

این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین صنایع، به دنبال استفاده از فناوری‌های نوین برای رفع نیازها و چالش‌های خود است. فناوری‌هایی که نقشی تاثیرگذار در کاربردی‌تر شدن این صنعت دارند و می‌توانند به رشد و توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکت‌های دانش‌بنیان به این حوزه ورود کرده و  از میان بسیاری از چالش‌ها، 3 نیاز مهم را شناسایی کرده و اقداماتی برای رفع آنها دارد.

این 3 چالش به موضوعات «ملاحظات عملیاتی»، «نظارتی» و «ایمنی» دریایی مرتبط است. قرار است ستاد با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق پس از بررسی وضعیت موجود و شناسایی نیازهای این حوزه در قالب نقشه راه فناوری‌های دریایی در مسیر رفع این چالش‌ها گام بردارد.