«هیاتی فناور برای دومین بار با حمایت معاونت علمی و فناوری به ارمنستان می رود تا تبادلات فناورانه ایران بیرون از مرزها رونق ‌گیرد.»

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر، گفت: یک هیات 40 نفره از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه‌های مختلف فناوری برای دومین بار به همراه نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و صندوق نوآوری و شکوفایی 7 تا 10 تیرماه سال جاری به ارمنستان سفر می‌کنند.

وی افزود: اوراسیا به عنوان بازاری مهم برای صادرات محصولات ایرانی به خصوص محصولات فناورانه مدتی است که مورد توجه است که مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته قلعه‌نوی، کشور ارمنستان با توجه به مناسبات مشترک سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با ایران و عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا پل ارتباطی برای اتصال به بازاری بالقوه با بیش از 180 میلیون نفر جمعیت برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان فناور و حتی خلاق محسوب می شود.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: بیش از 30 شرکت ایرانی بهمن‌ماه سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفائی به کشور ارمنستان سفر کردند. این اتفاق زمینه‌ساز توسعه تبادلات فناورانه میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و فناوران این کشور شد.

وی افزود: تیرماه امسال نیز هیاتی تجاری و فناور از کشورمان عازم ارمنستان می شوند تا زمینه تعاملات دو جانبه و همکاری‌های فناورانه دو کشور بیشتر از گذشته فراهم شود. برگزاری دومین نشست میان شرکت‌های دو کشور، ملاقات با مقامات اقتصادی ارمنستان و بازدید از زیرساخت‌های صنعتی آن کشور از جمله برنامه های این سفر خواهد بود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می توانند به آدرس اینترنتی www.tesc.ir مراجعه کنند.