دو خرده فروشی آنلاین آمازون و فلیپ کارت با تحقیقات آنتی تراست در هند روبرو شده اند آنها سعی دارند از طریق قانونی جلوی انجام چنین تحقیقی را بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از رویترز، شرکت آمازون و فلیپ کارت (خرده فروشی هندی زیر مجموعه والمارت) طی درخواستی قانونی از سرگیری تحقیقات آنتی تراست (ضدانحصار) درباره روش‌های کسب وکاری خود را به چالش کشیده‌اند.

قبلاً شکایتی علیه فلیپ کارت و آمازون ثبت و در آن ادعا شد این دو شرکت فروشندگان را در پلتفرم‌های تجارت آنلاین خود گزینش می‌کنند و همچنین با استفاده از تخفیف‌های وسیع روی محصولات، قوانین آنتی تراست را زیر پا گذاشته‌اند. در همین راستا کمیسیون رقابت هند (CCI) در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی تحقیقاتی در این باره آغاز کرد.

در آن زمان هر دو شرکت ادعا کردند عمل خلاف قانونی انجام نداده‌اند و درخواست آنها سبب شد تحقیقات آنتی تراست به مدت بیش از یک سال به تعویق بیفتد. اما هفته گذشته دادگاهی در هند اجازه داد تحقیقات ادامه یابد.

اکنون در درخواست تجدید نظر جدید فلیپ کارت و آمازون ذکر شده تصمیم دادگاه برای ادامه تحقیقات آنتی تراست اشتباه است و باید متوقف شود.

این در حالی است که طبق گزارشاتی جدید CCI تصمیم دارد تحقیقات آنتی تراست درباره شرکت‌های بزرگ را سرعت بخشد. این کمیسیون تصمیم دارد در خصوص اتهامات مطرح شده، هرچه سریع‌تر اطلاعاتی از آمازون و فلیپ کارت بخواهد.

خرده فروشان آفلاین این دو شرکت را متهم کرده‌اند با استفاده از ساختار پیچیده کسب وکاری شان قوانین سرمایه گذاری خارجی برای تجارت آنلاین را دور زده‌اند.