یک شرکت دانش‌بنیان محصولات خود را در حوزه اینترنت اشیاء با قیمت 50 درصد کمتر از محصول مشابه خارجی عرضه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان هوش روان در این باره گفت: این مجموعه به صورت کلی بر روی تولید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مرتبط با خانه و ساختمان هوشمند متمرکز است. ما با استفاده از اینترنت اشیاء سبد متنوعی از مصولات و امکانات ایجاد کرده‌ایم که کنترل و راحتی بیشتری به مصرف‌کننده می‌دهد.

این فعال فناور افزود: محصول اصلی ما یک پکیج است. این پکیج شامل یک دستگاه کنترل مرکزی می‌شود. سپس به فراخور نیاز مشتری گزینه‌های متعددی به آن افزوده می‌شود. مثلاً یک مصرف‌کننده نیاز دارد تا کنترل امنیت و سرمایش و گرمایش خانه را هوشمند کند. یک مصرف‌کننده دیگر نیز علاقه‌مند است تا وسایل برقی خانه و نور را به صورت هوشمند کنترل کند.

 

غضنفری با اشاره به فعالیت‌های مختلف انجام گرفته در این مجموعه گفت: به کمک دستگاه مرکزی می‌توان مواردی مانند سرمایش، گرمایش، وسایل برقی، نور، امنیت، دوربین‌های مدار بسته و طیف وسیعی از دیگر موارد مربوط به خانه را کنترل کرد. بر روی دستگاه حسگرهای برای کنترل وجود دارد . اما شخص استفاده کننده می‌تواند از طریق موبایل خود به سادگی همه این موارد را کنترل کند.

 

این فعال صنایع دانش‌بنیان ضمن اشاره به دیگر توانمندی‌های فناوری اینترنت اشیاء افزود: در صورتی که شخص در خارج از خانه باشد و یا به مسافرت برود، می‌توان حسگرهای را در خانه فعال کرد و از طریق آنها، در صورتی که در خانه او حرکتی انجام شود، به سادگی متوجه می‌شود. همچنین از طریق خاموش و روشن کردن چراغ‌ها در یک ساعت مشخص، می‌توان سارقین احتمالی را با فرض اینکه کسی در خانه هست، از سرقت بازداشت.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان هوش روان، ضمن بااهیمت شمردن استفاده از فناوری اینترنت اشیاء گفت: محصولات ما حداقل 50 درصد نسبت به محصولات مشابه خارجی با همان کیفیت مشابه ارزان‌تر هستند. بیشتر مشتریان ما سازنده‌های عمده منازل مسکونی در کلان‌شهرها هستند و امیدوار هستیم به زودی شهروندان دیگر نیز از این محصولات ایرانی برای منازل خود بهره ببرند.

 

وی افزود: در آینده نزدیک محصولات بیشتری خواهیم ساخت. برای نمونه بر روی یک محصول دستیار صوتی کار می‌کنیم که از طریق فرامین شفاهی در موبایل، مثلاً چراغ‌ها را در خانه، روشن یا خاموش کند و یا کانال تلویزیون را تغییر دهد.