دومین دوره طرح جامع از مهارت تا اشتغال با هدف توانمندسازی فعالان حوزه مهارت‌های نرم، برنامه‌نویسی پایتون، دیجیتال مارکتینگ و علوم اجتماعی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط مجموعه پویش پیشتازی دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» با محوریت توانمندسازی، مهارت‌افزایی و موفقیت شغلی به صورت بوت کمپ در 4 بخش «مهارت‌های نرم»، «برنامه‌نویسی پایتون»، «دیجیتال مارکتینگ» و «علوم اجتماعی» برگزار خواهد شد.

در حال حاضر یکی از دغدغه‌های جوانان در حین و پس از فارغ‌التحصیلی، مهارت‌آموزی در رشته تحصیلی، اشتغال و دستیابی به رشد و بالندگی علمی است. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مسیر کسب تجربه و عینی‌سازی آموخته‌های خود، ایده‌ها و اهداف زیادی پرورش داده‌اند که رسیدن به این اهداف نیازمند وجود بسترهای عملی و فراگیری دانش از صاحبان تجربه است.

طرح جامع "از مهارت تا اشتغال" نیز با همین هدف طراحی شده تا بستر رشد، توسعه و رسیدن به اهداف را برای جوانان فراهم کند. علاقه‌مندان و مشارکت‌کنندگان در این طرح ابتدا بر روی مهم‌ترین مساله روز دنیا که توانمندسازی در مهارت‌های نرم است، ورود می کنند و سپس با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی تعاملی و مساله محور به کار خود ادامه می‌دهند. ارائه فرصت‌های داوطلبانه، بستر کسب تجربه و به کارگیری مهارت‌های ارائه شده در محیط واقعی کار برای جوانان نیز در این دوره دیده شده است.

در ادامه بر اساس نیاز سازمان‌ها و مخاطبان، مسیر توانمندسازی تخصصی (مهارت سخت) در 3 بخش «مارکتینگ»، «برنامه‌نویسی پایتون» و «علوم اجتماعی» به همراه تضمین استخدام برترین دانش‌پذیران و همچنین تسهیل ورود ایده‌پردازان به شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد نیز فراهم شده است. این دوره آموزشی 7 مهرماه ١٤٠٠ آغاز می‌شود.