سومین دوره از بوت کمپ‌های اینترنت اشیا در سال 1400 به صورت حضوری و مجازی توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، این بوت کمپ با هدف افزایش مهارت فردی و تشکیل تیم‌های استارتاپی، اقدام به تیم بندی افراد شرکت کننده کرد تا علاوه بر آموزش‌های انفرادی، افراد در قالب کارگروهی نسبت به تولید محصول نمونه اولیه اقدام کنند و در پایان مورد ارزیابی قرار گیرند.

آموزش و تربیت نیروهای ماهر و متخصص برای ورود به بازار و همچنین شبکه‌سازی در زیست‌بوم صنایع فرهنگی و خلاق کشور هدف دیگر این رویداد بود. از سال 98 تاکنون 3 بوت کمپ در حوزه اینترنت اشیا برگزار شده که این دوره ها نتایجی چون تزریق نیروی متخصص به بازار کار، تشکیل چندین تیم خلاق و تولید محصولات فناورانه در این حوزه داشته است.

در دوره سوم این رویداد، شرکت کنندگانی از 20 استان کشور حضور داشتند. اینترنت اشیا از جمله فناوری‌های نرم است که به عنوان زیرساخت توسعه و تحول جامعه در حوزه‌های شهری، سلامت، محیط‌زیست و حمل و نقل و صنایع تولیدی به شمار می‌رود. اینترنت اشیا را می‌توان نقطه تلاقی هنر، صنعت و مدیریت دانست.

نکات قابل توجه در بوت کمپ اینترنت اشیا امسال وجود دیدگاه جامع، کاربرد محور، حرکت مستمر و پیوسته و دیدگاه ملی و توجه به تمامی نقاط کشور ازجمله استان های محروم و کمتر توسعه یافته مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود.