2 دوره از طرح صدف با هدف ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای کمک به نقش‌آفرینی آن‌ها در زیست‌بوم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، این طرح با هدف فرهنگ‌سازی و تقویت زیست‌بوم صنایع خلاق و دانش‌بنیان و به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار شد و 1400 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کسب و کار آموزش دیدند و توانمند شدند.

دوره نخست این طرح (سال97) در استان تهران منجر به توانمندسازی بیش از 400 نفر شد. همچنین در دور دوم آن که سال 98 در استان‌های تهران، اصفهان، یزد و کرمانشاه برگزار شد بیش از یک هزار نفر مشارکت کردند.

در این دوره توانمندسازی کمپ‌های تخصصی نیز برگزار می شود که از آن جمله می‌توان به کمپ «خودشناسی و شناخت سبک‌های شغلی»، «مهارت افزایی در زمینه مهارت‌های نرم»، «طراحی مسیر حرفه‌ای شغلی» و «شناخت زیست‌بوم فناوری و نوآوری و محیط کسب‌و‌کار» اشاره کرد.

سومین دوره آن امسال با مشارکت حدود یک هزار و 800 نفر برگزار خواهد شد و استان‌های تهران، یزد، اردبیل، خراسان،  همدان، قم گلستان و غیره متقاضی حضور در این دوره هستند.

یکی از برنامه‌های اصلی در نظر گرفته شده در سومین دوره طرح صدف، معرفی افراد منتخب طرح به شرکت‌های فناور و نوآور زیست‌بوم برای گذراندن دوره کارآموزی و کارورزی است.