نشستی تجاری میان هیات کنیایی و ایرانی برای توسعه همکاری‌های مشترک حوزه آب و فاضلاب به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آب و فاضلاب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با وزارت امور خارجه از یک هیات تجاری کنیایی میزبانی کردند تا توانمندی‌های ایران در حوزه آب و فاضلاب را به نمایش بگذارند و برای افزایش همکاری‌ها با این کشور گام بردارند.

شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و خلاق و تولیدکنندگان صنعتی در این نشست حضور داشتند. هدف از آن نیز توسعه فناوری‌های آب و فاضلاب، آموزش، انتقال فناوری، صادرات محصولات آب و فاضلاب بود.

بنابراین انتقال دانش و فناوری حوزه آب و فاضلاب به کشور کنیا به عنوان یکی از مباحث مطرح شده در این نشست دنبال شد. فناوری‌هایی چون تصفیه آب، انتقال آب، مدیریت و بهره‌وری از منابع آب و بهینه سازی در مصرف در حوزه کشاورزی و شهری.

در این نشست مسئولان شهر بومت کنیا همچون شهردار، مسئولان و مدیران شهری، نمایندگانی از سازمان‌های فعال در حوزه آب و فاضلاب و تجار این کشور حضور داشتند و با شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتگران ایرانی جلساتی مشترک برگزار کردند تا با توانمندی‌های ایران در حوزه آب و فاضلاب آشنا شوند.

البته برای توسعه صادرات محصولات و خدمات ایران‌ساخت به کشور کنیا نیز موضوعاتی مطرح شد تا شاهد رونق صادرات در این حوزه باشیم. در این راستا تفاهم نامه ای نیز در این نشست آماده شد. هدف از آن نیز توسعه همکاری ها و اقدامات مشترک میان دو کشور بود.

همچنین قرار است از ظرفیت خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت در کنیا نیز استفاده شود و در نمایشگاه دائمی این خانه محصولاتی فناورانه و دانش‌بنیان از حوزه آب و فاضلاب به نمایش در آید.