سیستم جامع بیمه گری توسط شرکت دانش بنیان داخلی به گونه ای طراحی شد که شفافیت مالی را ارتقا داده و هزینه های شرکت های بیمه را کاهش داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، منصور سقائی، مدیرعامل شرکت تصمیم سازان اسپانه که این محصول را تولید کرده است، گفت: سامانه ای در حوزه درمان تحت عنوان سیستم جامع بیمه گری راه اندازی کرده ایم که در سه شرکت بیمه ای به کار گرفته شده است. این سامانه به گونه ای عمل می کند که کلیه فرآیندهای بیمه ای به صورت سیستماتیک و هوشمند پیش می رود.

 

آنلاین و جامع

سیستم جامع بیمه گری از مرحله صدور بیمه تا صدور قرارداد و ارائه حواله نهایی را پوشش می دهد. این سامانه تحت وب طراحی شده است و این ظرفیت را دارد تا چندین سازمان به صورت همزمان از آن استفاده کنند.

نرم افزار جامع بیمه گری طراحی شده در شرکت تصمیم سازان اسپانه در 4 سال گذشته با وجود حملات سایبری فراوان حتی یک روز نیز قطع نشده است و تمام سخت افزارها و نرم افزارهای مربوط به آن نیز با اتکا به دانش داخلی و با بهره گیری از توان متخصصین کشور ساخته شده است.

 

ایجاد 70 فرصت شغلی

فعالان فناور شرکت تصمیم سازان اسپانه با طراحی این محصول موفق به ایجاد 70 فرصت شغلی شده است اما باید توجه کرد که 60 هزار نفر در سراسر کشور از سامانه ما استفاده می کنند که بواسطه آن تعداد زیادی شغل نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است.

مشخص ترین مزیت سیستم جامعه بیمه گری ایجاد شفافیت است که به درمانگر، شرکت بیمه و بیمه شده ها کمک می کند تا بدون نیاز به مراجعه حضوری از تمامی فرآیند بیمه و هزینه های خود مطلع شوند. این سامانه به قدری هوشمند است و در کاهش هزینه ها موثر است که حتی توانست یک شرکت بیمه ای را در داخل کشور از ورشکستگی نجات دهد.

سیستم جامع بیمه‌گری قرار است به صورتی به‌روزرسانی شود که در کشورهای کنیا و عمان نیز بتوان از آن استفاده کرد و در رویه صادرات نرم افزاری نیز در نهایت ارزآوری را برای کشور نیز رقم بزند. سامانه نسخه نویسی الکترونیکی نیز راه اندازی خواهد شد تا مجموعه ای هوشمند برای توسعه ارائه خدمات الکترونیک در کشور بوجود آید و حوزه درمان کشور از شیوه سنتی فاصله گیرد.

سقائی، با اشاره به این که طراحی سیستم جامع بیمه گری مانع خروج حجم زیادی ارز از کشور می شود، توضیح داد: شرکت‌های بیمه‌گر با کمک این سامانه و با مبالغ به مراتب پایین تر می‌توانند از داخل کشور این سامانه را خریداری و هزینه‌های زیرمجموعه خود را به شدت کاهش دهند.