رییس سازمان سینمایی طی حکمی حبیب ایل بیگی را به سمت معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی طی حکمی حبیب ایل بیگی را به سمت معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی منصوب کرد.

متن این حکم به این شرح است:

«برادر گرامی جناب آقای حبیب ایل بیگی

با عنایت به تجارب، تخصص و تعهد به موجب این حکم به عنوان معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی منصوب می‌شوید.

اهمیت، پیچیدگی و لزوم تعامل و تدبیر در این معاونت و زیر مجموعه‌های حساس آن با عنایت به پیوستگی و ارتباط تنگاتنگ با صنوف سینمایی و انتظارات خاص اقشار مختلف مردم، نخبگان و فرهیختگان جامعه از سینما نیازمند تدبیر، تعامل، برنامه ریزی و آینده نگری در امور حساس و مرتبط این معاونت است.

اهم وظایف و انتظارات از حضرتعالی به شرح ذیل است:

- مدیریت موثر در تشکیل و نظارت بر حسن جریان امور در شوراهای پروانه ساخت و نمایش بر اساس مقررات و آیین نامه‌های مربوطه.

- نظارت و مدیرت راهبردی در ادارات کل تابعه به عنوان درگاه‌های اصلی مراجعه و تعامل اهالی و فعالان سینمایی با سازمان سینمایی.

- تصحیح و تدوین آیین نامه‌های تولید و عرضه آثار با عنایت به نیازهای روز، ضرورت‌ها، تکثر و تحولات حوزه تولید و عرضه فیلم‌ها با توجه به تنوع گونه و ساختارها.

- مدیریت و نظارت بر نحوه تاسیس، فعالیت و عملکرد موسسات فیلمسازی و دفاتر عرضه و پخش.

- تعامل و همفکری با مدیران موسسات تابعه سازمان در خصوص تولید محتوا و برگزاری جشنواره‌های ملی و تخصصی.

بدیهی است انتظارات واقعی مردم، نخبگان و گروه‌های مرجع در بهره گیری از هنر - صنعت سینما و تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری و انتظارات ایشان از این هنر متعالی و رهنمودهای ارزشمندشان در بیانیه گام دوم و تحولات ساختاری عرصه فرهنگ جهت نیل به سینمای مطلوب و انقلابی می‌بایست وجهه همت شما در این مسند خطیر و همچنین، همه همکاران در دوره جدید باشد. توفیق روز افزونتان را از خداوند سبحان خواهانم.»

حبیب ایل بیگی متولد ۱۳۴۵ دانش آموخته کارشناسی علوم سیاسی و کارشناسی ارشد روابط بین الملل است. قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی خرداد ۱۳۹۶ تا آبان ۱۴۰۰، معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد سینمایی فارابی اسفند ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰، مدیر سه دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بهمن ۱۳۹۳ تا خرداد ۱۳۹۶، رییس هیات مدیره و مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران آذر ۱۳۹۲ تا بهمن ۱۳۹۳، دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۳، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل حوزه هنری آذر ۱۳۸۹ تا آذر ۱۳۹۲ از جمله مسئولیت‌های وی بوده است.