دهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی به عنوان بزرگ ترین رویداد هم اندیشی علمی کشور در حوزه علوم اعصاب گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری در مراسم آغاز به کار این همایش علمی که چهارشنبه یکم دی ماه در تهران برگزار می شود، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیدکمال خرازی مشاور عالی معاون علمی رئیس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی و چند تن دیگر از متخصصان حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی سخنرانی می کنند. 

این همایش علمی با هدف توسعه و گسترش همکاری های تحقیقاتی، آموزشی و تخصصی و نیز انتقال تجارب و یافته های علمی با شرکت دانشمندان و متخصصان علوم اعصاب پایه و بالینی داخلی و چندین کشور خارجی، محققان، اساتید و دانشجویان دکتری و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و رزیدنت ها برگزار می شود.

در این رویداد که در بستری مجازی و به مدت سه روز برگزار می شود، علوم اعصاب شناختی، نقشه برداری از مغز، علوم اعصاب محاسباتی و نوروتکنولوژی، زوال عقل، اختلالات شناختی، حرکتی و عصبی و اثرات ویروس کرونا بر سیستم های عصبی و تحریکات عمقی و سطحی مغز از محورها و مباحث مهم این کنگره در حوزه شناخت و علوم شناختی است.

همچنین در مورد یافته های جدید در حوزه تحریکات عمقی و سطحی مغز بحث و بررسی خواهد شد و نتیجه تحقیقات دانشمندان داخلی در تولید ابزارهای تحریکات مغزی، مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار قرار خواهد گرفت.
در جریان این کنگره علمی، هفتمین دوره جایزه مغز و شناخت اهوازی ویژه پژوهشگران جوان نیز برگزار و جوایزی به بهترین سخنرانان و پوسترها اهدا می شود. این جایزه به یاد علی بن عباس اهوازی پزشک بزرگ ایرانی قرن چهارم هجری نام گذاری شده است.