دستیار صوتی هوشمند آمازون به یک دختربچه ۱۰ ساله پیشنهاد کرد چالشی خطرناک انجام دهد که قبلا یکی از ترندهای تیک تاک بود. اکنون آمازون چالش را برطرف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل فناوری و نوآوری؛ به نقل از دیلی میل، گاهی اوقات افراد از دستیار هوشمند صوتی آلکسا سوالی می پرسند و در پاسخ با چالش هایی روبرو می شوند. اما هنگامیکه آلکسا به دختر ۱۰ ساله توصیه کرد یک چالش خطرناک تیک تاک را انجام دهد، وی شوکه شد.

کریستین لیودال درباره این رویداد توئیتی نیز منتشر کرده است. به گفته او آلکسا به دخترش گفته یک شارژر موبایل را تا نیمه در پریز قرار دهد و سپس یک سکه را روی بخشی که از پریز بیرون است، بگذارد.

سال گذشته این « چالش پریز» یک ترند تیک تاک در آمریکا بود. سخنگوی آمازون در بیانیه ایمیلی نوشته است: این توئیت جعلی نیست. اما چالش مذکور دیگر انجام نمی شود. به محض اینکه از مشکل با خبر شدیم، برای حل آن اقدام کردیم.

لیودال ادعا می کند و او و دخترش مشغول انجام چالش های فیزیکی بودند که آلکسا به آنها پیشنهاد خطرناک را داد.

به گفته آمازون آلکسا از «بینگ» به عنوان موتورجستجوی پیش فرض برای تمام جستجوهایش استفاده می کند و این شرکت از کاربران کمک خواسته تا پاسخ های دستیار صوتی اش را ارتقا دهد.

در بیانیه این وب سایت آمده است: مشتریان ما می خواهند آلکسا هوشمند تر شود و در انجام فعالیت های روزانه کارآمدتر باشد. برای این منظور از درخواست های کاربران به آلکسا برای آموزش فناوری شناسایی صوت و سیستم های درک زبان با استفاده از ماشین یادگیری استفاده می کنیم.