معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با حضور در نمایشگاه ایران ژئو از آخرین دستاوردهای دانش‌بنیانی بازدید و بر استفاده از توانمندی این شرکت ها برای توسعه فناوری و نوآوری در کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل فناوری و نوآوری؛ در این رویداد بین‌المللی از 7 دستاورد دانش‌بنیانی رونمایی شد. «سامانه مدیریت و یکپارچه‌سازی داده‌های مکانی شرکت دانش‌بنیان سافا»، «پکیج نرم‌افزاری وب جی‌آی‌اس بهسام(سامانه اطلاعات مکانی بهین) شرکت دانش‌بنیان بهین‌رایانش آزاد» و «سامانه سحاب محصول شرکت دانش‌بنیان مکان‌پرداز رایمند»،«٢ محصول تصویر برداری هم زمان دو بعدی و سه بعدی و انیمیشن در بستر موتور gis یا سیستم اطلاعات جغرافیایی ) و فیلم برداری و ساخت انیمیشن درباره عوارض کره زمین شرکت شرکت شکوه آفرینان»، «2 دستگاه گیرنده مولتی فرکانس و رفرنس استیشن شرکت دانش بنیان هیرا نگار پارس» تولیداتی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برای نخستین بار در این نمایشگاه به نمایش درآمدند.

استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها برای توسعه همه جانبه کشور ضروری است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از این نمایشگاه بین‌المللی، با اشاره به ضرورت هم افزایی همه نهادهای مرتبط با حوزه ژئوماتیک در کشور، گفت: چند سالی است که نهادهایی چون سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و دیگر سازمان های دولتی اهتمام ویژه ای به استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارند، که بابد از آنها تشکر کنیم.

ستاری ادامه داد: توسعه امروز کشور در همه حوزه‌های فناورانه در گرو استفاده از توانمندی شرکت‎‌های دانش‌بنیان و خلاق است. این کار ایران را در مسیر توسعه یافتگی قرار می دهد و تنها راه برون رفت کشور از مشکلات است.

رییس بنیاد ملی نخبگان، این شرکت‌ها را اصلی‌ترین عامل تحقق نوآوری در صنایع دانست و بیان کرد: باید از توان نخبگان برای این کار استفاده کنیم. آنها می توانند به توسعه اشتغال و دانش در کشور کمک کنند. امروز تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور رو به افزایش است و محققان و پژوهشگران زیادی در کشور فعالیت می کنند.  

ستاری معتقد است که طی چند سال اخیر اقدامات و تلاش های شرکت های دانش بنیان تاثیر بی نظیری در توسعه علمی کشور داشته اند و دستاوردهای آنها همه را حیرت زده کرده است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت ملی برای توسعه همه حوزه های فناورانه بهره ببریم.

برقراری نمایشگاه تا 3 بهمن ماه

نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو 1400، به شرکت‌ها فرصت «معرفی توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و بین‌المللی»، «برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنها»، «شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنها»، «فرصت جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت شرکت‌ها»، «انجام مذاکرات تجاری و انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی» و «شرکت در نشست‌های تجاری بین‌المللی با هیات‌های خارجی مدعو» را می‌دهد.

این رویداد امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و برخی مقامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های مرتبط در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه تا ۳ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا است.