روسای جمهوری ایران و ونزوئلا از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانش‌بنیان ایران‌ساخت بازدید کردند تا همکاری‌ها در این حوزه توسعه یابد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه بازدیدها و گفت‌گوهای خود، با همراهی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری کشورمان، از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانش‌بنیان ایران‌ساخت بازدید کرد.

در این نمایشگاه، محصولات ایران‌ساخت تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های سلامت، امنیت غذایی، نفت، گاز و پتروشیمی ارائه شده است.

در بخش سلامت این نمایشگاه شرکت‌های فعال در ساخت و تولید کیت‌های آزمایشگاهی، واکسن‌های دام و طیور، داروها و واکسن‌های انسانی پیشرفته، کودها و سم‌های زیستی، سی‌تی اسکن، ونتیلاتور، دستگاه‌های دیالیز، اتاق عمل و ماشین بیهوشی آخرین دستاوردهای ایران‌ساخت خود را ارائه کردند.

همچنین روسای جمهوری دو کشور در این نمایشگاه از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و پیشرفت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های اکتشاف، استخراج، پتروشیمی و هوشمندسازی زنجیره تامین انرژی قرار گرفتند.

شرکت‌های دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان، پیشتاز طب زمان، ویرا واکسن شایا، نگین بذر دانش، زیست محصول پارسیان، آریا طب فیروز، سیناژن، فناوری طبیعت گرا و پویندگان راه سعادت در این نمایشگاه حضور داشتند و محصولات ایران‌ساخت خود را ارائه کردند.