محققان با کنارهم قراردادن ۶۹۰ عکس، بزرگترین تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کردند که تعداد بیشماری کهکشان در آن وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از ناسا، گروهی از محققان با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی جیمز وب، بزرگترین تصویر ثبت شده با این ابزار را ساخته اند. تصویر مذکور در حقیقت موزاییکی از ۶۹۰ عکس جداگانه است که با ابزار «NIRCam» تلسکوپ ثبت شده و محدوده ای از آسمان را در بر می گیرد که ۸ بار بزرگتر از عکسی است که در ۱۲ جولای منتشر شد.

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

در عکس مذکور انبوهی از کهکشان های جالب اولیه دیده می شود که بسیاری از آنها تاکنون رصد نشده بوده اند. علاوه بر آن محققان یکی از دوردست ترین کهکشان های رصد شده را نیز عکاسی کرده اند.

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

محققان مرکز CEERS اعلام کردند این تصویر موزائیکی از مناطقی در نزدیکی صورت فلکی «بنات النعش»(Big Dipper)ثبت شده است. این عکس ها به عنوان بخشی از نخستین مشاهدات تیم CEERS ثبت شده اند. هدف این تیم نشان دادن امکان استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب برای تحقیقات برون کهکشانی، حتی در زمانی است که ابزار مشغول انجام مشاهدات دیگر است.

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

ربکا لارسون یکی از فیزیک اخترشناسان این تیم در توئیتر می نویسد: تحقیقات ما حتی به نیمه راه نرسیده اما داده هایمان به اکتشافات جدید و غیر منتظره ای منجر شده است.

به گفته لارسون تعداد دقیق کهکشان های ثبت شده بسیار شگفت انگیز است.