فیلم سینمایی «درخت خاموش» که هم اکنون در سینماهای گروه هنر و تجربه در حال اکران است، جایزه بهترین فیلم بلند در همه ژانرها را از جوایز فیلم سن دیگو آمریکا دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ «درخت خاموش» به کارگردانی فایسال سویسال و تهیه‌کنندگی علی نوری اسکویی تولید مشترک ایران و ترکیه 21 امین جایزه خود را از جوایز فیلم سن دیگو تابستان 2022 دریافت کرد. این رویداد هر سال در چهار فصل در شهر سن دیگو آمریکا برگزار می‌شود و در ادامه بهترین‌های هر فصل در رویداد سالانه باهم رقابت می‌کنند. «درخت خاموش» در رویداد تابستانی جوایز فیلم سن دیگو موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم بلند در همه ژانرها شد.

اکران فیلم «درخت خاموش» در ایران از روز یکشنبه، 13 شهریور آغاز شده است.

سردار اورچین، سزین آکباش اوغلو، مرت یاووزکان و کوبرا کیپ در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«درخت خاموش» درباره زندگی نویسنده ایست که در مرز جدایی از همسرش قرار دارد و در همین حین برملا شدن رازی از زندگی گذشته پدرش او را در مسیر جدیدی قرار می‌دهد.

این فیلم که پیش از این در ترکیه اکران شده است، با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، بخش سینمایی شبکه TRT ترکیه و همکاری معاونت سینمایی وزارت فرهنگ ترکیه در کشور ترکیه ساخته‌شده است. «درخت خاموش» در فهرست نامزدهای نماینده اسکار 2023 ترکیه قرار دارد.