دو فضانورد چینی پیاده روی ۴ ساعته ای در خارج از ایستگاه فضایی این کشور انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛  به نقل از اسپیس، چن دانگ و سای شوژه، فضانوردان سازمان ملی فضایی چین روز شنبه در ساعت ۵:۳۵ دقیقه به وقت گرینویچ پیاده روی خارج از ایستگاه فضایی تیان گانگ را آغاز کردند. آنها پس از گذراندن ۴ ساعت و ۱۲ دقیقه فعالیت روی ماژول آزمایشگاهی جدید ونتیان داخل ایستگاه فضایی بازگشتند.

شبکه خبر دولتی سی سی تی وی در این باره اعلام کرد: فضانوردان با کمک یک بازوی کوچک مکانیکی مجموعه ای از فعالیت های خارج از ایستگاه فضایی از جمله نصب دسته های کمکی انجام دادند. همچنین آنها قابلیت های نجات خارج از ایستگاه فضایی را بررسی کردند.

لیو یانگ یکی دیگر از فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی چین در انجام عملیات به دانگ و شوژه کمک می کرد. چین ماژول ونتیان را در ۲۴ جولای به فضا فرستاد که درکنار ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین (تیان هه) قرار گرفت. پس از این عملیات ۲ ماژول به تیان هه متصل شدند.

به گفته مقامات چینی اضافه شدن ونتیان به ایستگاه فضایی این کشور اجازه می دهد تا پذیرای ۶ فضانورد باشد. پیش بینی می شود خدمه ماموریت «شنژو ۱۴» در دسامبر سال جاری میلادی ایستگاه را به فضانوردان ماموریت «شنژو ۱۵» واگذار کنند.

دانگ فرمانده ماموریت «شنژو ۱۴» است.