توئیتر در حال بررسی سیاست های جنجالی خود درباره ممنوعیت دائم کاربران در این پلتفرم است. این امر احتمالا سبب می شود خط مشی بازبینی محتوا با دیدگاه ایلان ماسک برای این پلتفرم سازگارتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از فایننشال تایمز، به گفته چند منبع آگاه این شرکت فناوری مشغول بررسی ابزارهای دیگر بازبینی محتوا است که می توان آنها را جایگزین جریمه های سختگیرانه ناشی از نقض برخی قوانین دانست.

اما بعید به نظر می رسد هرگونه تغییری مسیر را برای بازگشت دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا به توئیتر فراهم کند. این درحالی است که رفع ممنوعیت های مربوط به نقض قانون پلتفرم در مقابل ایجاد خشونت همچنان تحت بررسی است.

رییس جمهور پیشین آمریکا به دلیل پشتیبانی از شورشیانی که در ۶ ژانویه به کنگره حمله کردند، برای همیشه از حضور در توئیتر منع شد.

در همین راستا کارمندان توئیتر مشغول بررسی حوزه هایی هستند که کاربران به دلایل نقض قوانین سبک تر مانند اشتراک گذاری اخبار جعلی با اقدامی سختگیرانه مانند قطع دسترسی به پلتفرم روبرو شده اند.

روند بررسی قوانین توئیتر چند ماه قبل آغاز شده و هنوز هیچ گونه جمع بندی در این خصوص انجام نشده است. کاهش سختگیری ها درباره ممنوعیت های دائم از سوی ایلان ماسک پیشنهاد شده بود. او تصمیم داشت در آوریل سال جاری میلادی این شبکه اجتماعی را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد اما بعداً از تصمیم خود منصرف شد.

در همین راستا توئیتر به دادگاه شکایت کرد و قاضی دادگاهی در دلاور تاریخ بررسی پرونده را ۱۷ اکتبر اعلام کرد و توافق کرد تا ۱۷ نوامبر صبر کند تا دو طرف فرصت بیشتری برای دستیابی به یک راه حل داشته باشند.