پس از دستور رگولاتور آنتی تراست هند، گوگل سیاست پرداخت در اپ را برای توسعه دهندگان نرم افزار این کشور اجرا نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از رویترز، گوگل یکی از سیاست‌های فروشگاه اپ خود در هند را اجرا نمی‌کند. طبق این سیاست توسعه دهندگان اپ مجبور هستند از سیستم پرداخت گوگل پلی برای خرید کالا و سرویس دیجیتال در هند استفاده کنند اما اکنون طبق رأی رگولاتور آنتی تراست کشور سیاست مذکور در هند اجرا نمی‌شود.

البته گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرده استفاده از سیستم پرداخت داخلی همچنان برای تمام کاربران خارج از این کشور الزامی است.

پیش از این گوگل تا ۳۱ اکتبر به توسعه دهندگان اپلیکیشن در هند فرصت داده بود تا از قوانین پرداخت اش پیروی کنند. کمیسیون رقابت هند(CCI) هفته گذشته گوگل را ۱۱۳ میلیون دلار جریمه و اعلام کرد این شرکت نباید استفاده توسعه دهندگان اپ از سیستم‌های پرداخت طرف ثالث را محدود کند.

CCI ماه گذشته از گوگل خواسته بود شیوه عملکرد خود در پلتفرم اندروید را تغییر دهد و جریمه ای ۱۶۲ میلیون دلار نیز برای عملکردهای غیرقانونی مرتبط با سیستم عامل برای شرکت وضع کرده بود.

این درحالی است که گوگل در سراسر جهان از جمله کره جنوبی با چالش‌هایی روبرو است زیرا توسعه دهندگان نرم افزار در فروشگاه اپلیکیشن خود را وادار به استفاده از سیستم پرداخت در اپ خود می‌کند.