توئیتر سرویس اشتراک تیک آبی خود را افتتاح کرد به این ترتیب کاربران با پرداخت حق عضویت می توانند سرویس تیک آبی را به دست بیاورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از اسکای نیوز، آپدیتی در پلتفرمiOS این اپ اعلام شده که طبق آن ظاهر جدید تیک آبی توئیتر واقعی به نظر می‌رسد و تیک‌های حساب کاربری جزو سرویس‌هایی هستند که با پرداخت ۷.۹۹ دلار در ماه فعال می‌شوند.

در آپدیت آمده است: «قدرت برای مردم»! حساب کاربری شما نیز مانند سلبریتی ها، شرکت‌ها و سیاستمدارانی که‌آنها را فالو می‌کنید، تیک آبی دریافت می‌کند.

این سرویس پولی هم اکنون در آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند ارائه می‌شود که تیک آبی از قبل در آنها فعال بود. هرچند در بیانیه ذکر شده این قابلیت‌ها در انگلیس نیز قابل دسترسی است.

ویژگی‌های دیگری که به زودی عرضه می‌شود شامل توانایی پست ویدئوهای طولانی‌تر و اولویت در رده بندی محتوای پست شده در پلتفرم است.

سیستم احراز هویت تیک آبی قبلاً برای کمک به افراد برای شناسایی کاربران واقعی و تأثیرگذار در پلتفرم مانند مقامات دولتی، ستاره‌های ورزشی، خبرنگاران و برندها بوده است.

به نظر می‌رسد ایلان ماسک مالک جدید توئیتر به دنبال متنوع سازی روش‌های درآمدزایی است. او روز گذشته در توئیتی نوشت: تا به حال تیک‌های آبی زیادی ارائه شده که بیشتر آنها قراردادی بوده اند بنابراین هیچکدام به طور واقعی احراز هویت نشده اند. اکنون می‌توان با موتورجستجوی گوگل به اندازه دلخواه تیک آبی خرید.

او در ادامه نوشته است: به محض آنکه تأیید شود این سیستم در کشورهای مذکور عملکرد خوبی دارد و کار ترجمه را پایان دادیم، قابلیت مورد نظر در سراسر جهان ارائه می‌شود.