هواپیمای فضایی رباتیک نظامی X-۳۷B در آخرین ماموریت سری خود بیش از ۹۰۰ روز را در فضا گذرانده است. این رکوردی در مدت زمان پرواز برنامه هواپیمای مذکور به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از اسپیس، این ششمین ماموریت X-۳۷B است و به همین دلیل OTV-۶ نام گرفته است. هواپیمای فضایی مذکور در ۱۷ می ۲۰۲۰ میلادی از مقر فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا آمریکا از زمین برخاست و هنوز مشخص نیست مأموریت آن چه زمان پایان می یابد.

OTV-۶ نخستین پرواز هواپیمای X-۳۷B است که یک ماژول سرویس رسانی مخصوص برای انجام آزمایش های مختلف دارد. این ماژول به عقب هواپیما متصل است و باکمک آن می توان محموله های آزمایشی اضافی را به مدار زمین برد.

در ماموریت مذکور که با پشتیبانی آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوای آمریکا انجام شد، یک ماهواره کوچک به نام FalconSat-۸ متعلق به آکادمی همین شاخه از ارتش به فضا ارسال شد تا چند آزمایش در مدار زمین انجام دهد.

علاوه بر آن دو آزمایش دیگر ناسا در هواپیمای فضایی قرار دارند که هدف آنها بررسی نتایج تابش اشعه ها و تاثیرات فضایی بر نمونه های موجود در ظرف های آزمایشگاهی و دانه هایی است که برای تولید مواد خوراکی به کار می روند.