در ادامه حساسیت مسئولان سینمایی چین به فیلم‌های هالیوودی، احتمالا اکران دو فیلم سینمایی «بلک آدام» و «پلنگ سیاه ۲» در سینماهای این کشور ممنوع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از هالیوود ریپورتر، اکران فیلم‌های ابرقهرمانی «بلک آدام» و «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» احتمالاً در چین ممکن نخواهد شد.

در حالی که چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فروش فیلم جهان است، دولت آن مدتی است فیلم‌های هالیوودی را با حساسیت ویژه‌ای رصد می‌کند و مانع از اکران آنها می‌شود، به همین دلیل هم کشورهای غربی مکرراً چین را به سانسور محتوا متهم می‌کنند.

اکنون می‌توان فیلم‌های «آدام سیاه» و «پلنگ سیاه ۲» را هم به فهرست فیلم‌های ممنوعه در چین افزود و احتمال داد این دو فیلم که از کمپانی دی‌سی و مارول هستند، امکان اکران در این سرزمین را به دست نیاورند.

«پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» ساخته رایان کوگلر که فیلم پایانی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است، از روز جمعه اکرانش را در آمریکا شروع کرده است. در حالی که فیلم اول یعنی «پلنگ سیاه» ۱۰۵ میلیون دلار در بازار چین فروش کرد، اکران نشدن قسمت دوم در این بازار می‌تواند ضرر بزرگی را شامل حال آن کند.

در عین حال فیلم‌های دواین جانسون در چین پرطرفدار هستند و «آسمان خراش» و «هابز و شاو» با بازی وی موفق به فروش ۹۸ و ۲۰۱ میلیون دلاری در این کشور شده بودند.

مارول از زمان اکران ««مرد عنکبوتی: دور از خانه» در سال ۲۰۱۹ فیلم جدیدی در چین اکران نکرده و هیچیک از فیلم‌های بعدی هم نتوانسته‌اند نظر هیات بازبینی چین را جلب کنند. «شانگ‌چی و افسانه ۱۰ حلقه» و «ابدی‌ها» به دلیل اظهارنظرهایی که قبلاً سیمو لیو بازیگر فیلم اول و کلوئه ژائو کارگردان فیلم دوم در انتقاد از چین مطرح کرده بودند اجازه اکران در چین را به دست نیاوردند.

با توجه به حضور دو شخصیت آشکارا هم‌جنس‌گرا در فیلم دوم «پلنگ سیاه» می‌توان انتظار داشت این فیلم هم امکان اکران در چین را به دست نیاورد و دلیل روی خوش نشان ندادن به «آدام سیاه» هم می‌تواند به دلیل حضور پیرس برازنان در این فیلم باشد که در نقش دکتر فیت بازی کرده است.

مقامات چینی از وقتی که پیرس برازنان در اوایل امسال عکسی مربوط به ۱۹ سال پیش از خود و خانواده‌اش با دالایی لاما را در اینستاگرام منتشر کرد، او را در فهرست سیاه قرار داده‌اند. چین این رهبر معنوی را جدایی‌طلب می‌داند.