شرکت سرمایه گذار آلفابت(شرکت مادر گوگل) از این شرکت خواسته با کاهش تعداد کارمندان و خسارت های مربوط به بخش خودروی خودران «وایمو»، هزینه هایش را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از رویترز، این شرکت معتقد است شرکت مادر گوگل باید خود را با وضعیت کاهش رشد اقتصادی وفق دهد.

شرکت TCI Fund Management که از سال ۲۰۱۷ میلادی از سرمایه گذاران آلفابت شده و سهامی به ارزش ۶ میلیارد دلار دارد، معتقد است شرکت تعداد زیادی کارمند دارد و هزینه مربوط به هرکارمند نیز بسیار بالا است.

به گفته TCI Fund Management آلفابت یکی از شرکت های سیلیکون ولی است که بالاترین دستمزد را به کارمندان می دهد. علاوه بر آن تعداد کارمندان آن نیز از ۲۹۱۷ میلادی تاکنون سالانه ۲۰ درصد رشد و از آن زمان تاکنون بیش از ۲ برابر رشد کرده است.

این درحالی است که بسیاری از شرکت های فناوری از جمله متاپلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) اخیراً تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج کرده اند. آنها که سال های گذشته به سرعت و به طور گسترده نیرو استخدام می کردند، اکنون سعی دارند در وضعیت رکود اقتصادی موقعیت خود در بازار را حذف کنند.

علاوه بر این موارد آلفابت نیز با کاهش تبلیغات در پلتفرمش روبرو شده و در اواخر اکتبر ۲۰۲۲ میلادی برنامه های خود برای کاهش استخدام نیروی جدید را اعلام کرد.