نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت عدم اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات را قانع‌کننده ندانستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی سوال عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان از عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت عدم اجرای قانون در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات در دستورکار قرار گرفت.

۸۰ درصد سهام شرکت مخابرات در اختیار بخش خصوصی است

محمدباقر قالیباف پس از استماع اظهارات طراح سوال و همچنین پاسخ‌های وزیر ارتباطات، گفت: ۸۰ درصد سهام شرکت مخابرات در اختیار بخش خصوصی است و تنها ۲۰ درصد آن مربوط به دولت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر ارتباطات نیز پیگیری خود را انجام داده و صحبت‌هایی در این زمینه صورت گرفته است. در دو روز گذشته نیز این موضوع را پرس‌وجو کردم و ان شاء الله با یک هماهنگی این مشکل حل خواهد شد اما در نهایت تصمیم گیرنده درباره پاسخ‌های وزیر طراح سوال است.

استنکاف شرکت مخابرات از اجرای قانون

عباس مقتدایی نیز پس از اظهارات رئیس مجلس، گفت: معاون قوانین مجلس گفته علی رغم اینکه مخابرات خصوصی است، اجرای این بخش از قانون جزو تکالیف است و این شرکت مستنکف از قانون شناخته می‌شود. نامه‌ای که وزیر به آن استناد کرده تأمین کننده منافع موکلین ما نیست. از مجلس شورای اسلامی می‌خواهم که درباره پاسخ‌های وزیر اظهار نظر کنند.

در ادامه جلسه، پاسخ‌های وزیر به رأی نمایندگان گذاشته شد که وکلای ملت با ۱۰۹ رأی موافق، ۱۱۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه پاسخ‌های زارع پور را قانع کننده ندانستند.

به این ترتیب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مجلس کارت زرد گرفت که این هفتمین کارت زرد مجلس به وزرای دولت سیزدهم است.