مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد سایت های همراه قطع شده مناطق زلزله زده به مدار فعالیت بازگشتند، گفت: قطعی در شبکه ثابت و فیبرنوری نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از وزارت ارتباطات، قاسم جلیلی نژاد با اشاره به زلزله رخ داده در حوالی شهرستان خوی گفت: قطعی برق در بخشی از شهرستان خوی و روستاهای همجوار باعث از مدار خارج شدن ۶۰ سایت ارتباطی شده بود که خوشبختانه با تلاش صورت گرفته از سوی تیم های فنی اعزام شده به منطقه بیش از ۸۰ درصد این سایت ها به مدار بازگشتند و هم اکنون به صورت پایدار مشغول فعالیت اند و تلاش برای فعال کردن سایت های باقیمانده نیز در دست اقدام است.

قاسم جلیلی نژاد که در منطقه زلزله زده حضور دارد درباره آخرین وضعیت ارتباطی مناطق زلزله زده گفت: زلزله قوی رخ داده در شهرستان خوی که با چندین پس لرزه همراه بوده، باعث قطع برق در منطقه شد که در پی آن ۶۰ سایت همراه از مدار خارج شد.

وی افزود: با تلاش صورت گرفته از میان سایت های قطع شده تاکنون ۵۰ سایت به مدار فعالیت بازگشتند و به صورت پایدار مشغول ارایه خدمات شدند و تلاش تیم های فنی برای فعال کردن ۱۰ سایت باقیمانده ادامه دارد.

مدیرکل ارتباطات استان آذربایجان غربی با بیان اینکه خوشبختانه قطعی در شبکه تلفن ثابت و فیبرنوری در منطقه گزارش نشده است، تصریح کرد: هم اکنون تیم های فنی از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، شرکت مخابرات و اپراتورهای همراه به منطقه اعزام شده اند و تلاش دارند تا با دیزل ژنراتورها ارسالی، چند سایت از مدار خارج شده را نیز فعال کنند.

به گزارش مهر، بنابه گزارش مرکز زلزله نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله قوی با قدرت ۵،۹ ریشتر در ساعت ۲۱:۴۴ روز شنبه در کانونی واقع در ۶ کیلومتری شهرستان خوی رخ داد که پس از آن با پس لرزه های نسبتا قوی نیز همراه بوده است.

چندی پیش نیز در ۲۸ دی ماه گذشته زلزله دیگری با قدرت ۵،۴ ریشتر در شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی رخ داده بود.