وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبرکشی دریایی برای اتصال جزایر همیشه ایرانی خلیج فارس انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛  عیسی زارع پور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در یکی از پیامرسان های بومی گفت: یکی از اقدامات ۲۰ ماه گذشته، اتصال جزایر همیشه ایرانی خلیج فارس از طریق فیبر نوری به سرزمین اصلی است تا هموطنان عزیز در این جزایر از ارتباطات پایدار و با کیفیت برخوردار شوند که برای این کار بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبرکشی عمدتاً دریایی و با استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان داخلی انجام شده است.

گفتنی است، طرح عملیاتی اتصال فیبر نوری جزایر ابوموسی تنب کوچک و تنب بزرگ به بندر لنگه به طول ۱۲۰ کیلومتر انجام واتصال فیبر دریایی جزیره کیش وهندورابی به طول ۳۰ کیلومتر با تلاش متخصصان و تحت حمایت ونظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت در روز جهانی ارتباطات به بهره برداری رسید.

همچنین از دستاوردهای این طرح عملیاتی می توان به افزایش بیش از ۱۰ برابری سرعت وظرفیت و اجرای آن با هزینه کم نسبت به مشابه خارجی، رونق وشکوفایی جهت سرمایه گذاری، اتصال امن و پایدار و عبور از ارتباط رادیویی پر اختلال در شرایط بد جوی ورطوبت جزایر سه گانه اشاره کرد.