ایلان ماسک اعلام کرد که به‌زودی برنامه‌های سال 2024 دو شرکت اسپیس‌ایکس و تسلا را در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر خواهد کرد. قرار است ماسک ابتدا در جلساتی در این دو شرکت، ضمن مرور دستاوردهای سال 2023، برنامه‌های آینده خود برای سال 2024 را اعلام کند و بعد این برنامه‌ها را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارد.

ماسک در پستی در ایکس اعلام کرد که هفته آینده در شرکت‌های اسپیس‌ایکس و تسلا سخنرانی خواهد داشت و طی آن دستاوردهای سال 2023 را مرور می‌کند. او همچنین گفت که در این سخنرانی «برنامه‌های شگفت‌انگیز» سال 2024 خود را نیز شرح خواهد داد.

 

دستاوردهای ایلان ماسک در 2023 و برنامه‌های او برای 2024

 

ماسک همچنین اعلام کرد که اطلاعات این جلسات به‌صورت عمومی در شبکه اجتماعی ایکس منتشر خواهد شد و مخاطبان می‌توانند نگاهی اجمالی به برنامه‌های سال آینده این دو شرکت پیشرو داشته باشند. اسپیس‌ایکس و تسلا بر حوزه‌های مربوط به اکتشافات فضایی و خودروهای برقی تسلط دارند و برنامه‌های آتی آن‌ها احتمالاً بسیار جاه‌طلبانه خواهد بود.

به‌رغم اینکه ایلان ماسک در سال 2023 زمان زیادی را در ایکس گذرانده است، اما شرکت‌های اسپیس‌ایکس و تسلا عملکرد درخشانی در سال 2023 داشته‌اند. شبکه اجتماعی ایکس که ایلان ماسک در سال 2022 آن را خرید، تحت مدیریت او با نام، لوگو و ویژگی‌های جدید دستخوش تغییرات اساسی شده است. همچنین ماسک درنظر دارد که این شبکه اجتماعی را سودآور و کاربرپسند کند.

اسپیس‌ایکس در سال 2023 به چندین نقطه عطف دست یافت؛ پرتاب 97 موشک، استفاده مجدد از فالکون 9 برای نوزدهمین‌بار، دومین پرتاب آزمایشی فضاپیمای استارشیپ و گسترش سرویس اینترنتی استارلینک به 2.3 میلیون مشتری در سراسر جهان از مهم‌ترین دستاوردهای اسپیس‌ایکس در این سال هستند.

از سوی دیگر، تسلا نیز چندین موفقیت در سال 2023 به‌دست آوردعرضه سایبرتراک و رونمایی از نسل دوم ربات انسان‌نمای اپتیموس را می‌توان ازجمله مهم‌ترین دستاوردهای تسلا در سال 2023 دانست.