استارتاپ Forward از اولین کلینیک تخصصی هوش مصنوعی دنیا به نام کرپادها رونمای کرد. این کلینیک راه‌حل جدیدی برای درمان می‌داند که به پیشرفت روش‌های درمانی و مداخله بیشتر هوش مصنوعی منجر می‌شود.

استارتاپ Forward از اولین کلینیک تخصصی هوش مصنوعی دنیا به نام CarePod رونمایی کرده است. کرپاد راه‌حل نوین است که از داده‌ها و دستاوردهای گذشته شرکت استفاده کرده و به‌عنوان دستگاهی جدید، سعی می‌کند روش‌های درمان به‌روزتری را فراهم کند. همچنین این کلینیک‌های هوشمند به‌زودی در مراکز فروش و دفاتر کاری آمریکا قرار می‌گیرد. هزینه استفاده از این کلینیک ماهیانه 99 دلار است و از یک اپلیکیشن مخصوص هم استفاده می‌کند.

این کلینیک می‌تواند به کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به پزشک، کارهای مختلف انجام دهد، برای مثال از افراد آزمایش خون بگیرد، فشار خون، قند خون و استرس را بررسی کند، به‌طور کامل بدن را اسکن کند و حتی آزمایش HIV بگیرد. Forward می‌خواهد در آینده امکاناتی مانند غربالگری سرطان و تحلیل ریسک بیماری‌های چند ژنی را هم به CarePod اضافه کند.

راحت‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های درمانی را تجربه کنید؛ این ادعایی است که استارتاپ Forward Health، سازنده کرپاد (CarePod)، اولین کلینیک هوش مصنوعی جهان، مطرح می‌کند. فوروارد هلث (Forward Health) یکی از شرکت‌های حوزه درمانی با ارزشی بالغ بر 675 میلیون دلار بوده که 100 میلیون دلار آن را طی پروژه کرپاد جمع‌آوری کرده است. این کمپانی در سال 2016 توسط «آدرین عون»، «اریک فری»، «ایلیا آبیزوف» و «رابرت سباستین» پایه‌گذاری شد و در هیئت‌مدیره شرکت علاوه بر آدرین عون، «برایان سینگرمن»، «کیت رابیوس»، «پاتریک پیچت»، «رام شریرام» و «مارک بنیوف» هم حضور دارند.

طبق گفته آدرین عون، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران فوروارد هلث، اولین پروژه این شرکت در سال 2017 با هدف توسعه مراقبت‌های بهداشتی-درمانی کلید خورد. آن‌ها در ابتدا سعی داشتند با ایجاد مطب‌های پیشرو، روش‌های درمانی سابق مانند اسکنرهای بدن، حسگرهای هوشمند و الگوریتم‌های تشخیص را کنار بگذارند و از فناوری‌های جدیدی بهره ببرند. حالا فوروارد هلث در مأموریتی مشابه، با به‌کارگیری تجارب قبلی سعی در توسعه کرپاد دارد.

با کلینیک درمانی هوش مصنوعی بیشتر آشنا شویم !

 بیمارانی که برای اولین‌بار از سرویس‌های درمانی کرپاد استفاده می‌کنند، یک ارزیابی کامل بیومتریک از خودشان دریافت می‌کنند که عملکرد بهتری را در تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف به ارمغان می‌آورد. علاوه‌براین، هوش مصنوعی کرپاد اطلاعات بیشتری از روش‌های درمانی و وضعیت جسمی‌ بیماران در اختیارشان می‌گذارد.

هنگام استفاده از کرپاد، یک راهنمای صوتی تعبیه شده است که شما را در استفاده از تجهیزات داخل آن راهنمایی می‌کند. در اولین مرحله، با نصب برنامه اختصاصی دستگاه می‌توانید قفل دستگاه را باز کنید و به ویژگی‌های آن دسترسی داشته باشید. زمانی که وارد کرپاد شدید، تجهیزات مختلفی ازجمله مانیتور لمسی کنار صندلی و یک دایره نورانی تعبیه‌شده روی زمین را مشاهده می‌کنید؛ این دایره نورانی جایگاه اسکن بدن شما برای درمان خواهد بود. یک کشوی مخفی هم در داخل یکی از بخش‌های دستگاه وجود دارد که تست‌های پزشکی مختلفی را در صورت نیاز برایتان فراهم می‌کند.

نمایشگر کرپاد خدمات متنوعی برای بسیاری از بیماری‌ها ارائه می‌دهد که شامل اسکن کامل بدن، بررسی سلامتی قلب، تست گلو، فشار خون، مدیریت وزن، تست کرونا، آزمایش HIV، تست دیابت و بررسی سلامتی کبد می‌شود. برای مثال، زمانی که تست سلامت قلب را انتخاب می‌کنید، نمایشگر از شما می‌خواهد که حسگر را در مقابل قلبتان قرار داده و پس از انجام آزمایشات، نتیجه را ارائه می‌دهد. چنانچه مشکل جدی‌تر بوده یا نیازمند مراقبت‌های درمانی بیشتری باشید، پزشکان فوروارد هلث در جریان روند درمانی شما و داده‌های مراقبتی‌تان قرار می‌گیرند و در صورت لزوم، نسخه‌‌ یا شیوه درمانی دیگری را برایتان اعمال می‌کنند

در کرپاد می‌توانید با یک دستگاه بدون سوزن یک‌بارمصرف آزمایش خون انجام دهید، با استفاده کاف بی‌سیم فشار خونتان را چک کنید و با اسکنر آزمایشات مربوط به پوست خود را انجام دهید. همچنین ابزارهای گوناگونی برای تشخیص بیماری‌های ویروسی و باکتریایی تعبیه شده‌اند. علاوه‌ بر این مزایا، ظاهراً امکان آزمایش بیماری‌های مقاربتی در کرپاد فراهم شده است، اما جزئیاتی درباره نحوه عملکردش در دسترس نیست

هر کرپاد یک متصدی دارد که مسئولیت سرویس‌دهی دستگاه بر عهده اوست و به سؤالات مهم و اساسی کاربران درباره دستگاه پاسخ می‌دهد. هنگام استفاده از کرپاد، بیماران باید به‌تنهایی وارد دستگاه شوند و در صورت نیاز می‌توانند از طریق اپلیکیشن مخصوص این برنامه با پزشک شرکت صحبت کنند.

تمامی خدمات گفته‌شده به‌اضافه پشتیبانی 24 ساعته طی هفت روز هفته و مکالمه مجازی با پزشکان، هزینه‌ای 99 دلاری در ماه خواهد داشت. اگر اضافه بر این ویژگی‌ها، بیماران خواهان دسترسی به مطب‌های پزشکی فوروارد هلث باشند باید هزینه‌‌ای 149 دلاری پرداخت کنند. در پرداخت این هزینه‌ها، بیماران از پشتیبانی مالی بیمه محرومند؛ زیرا کرپاد در حفظ اطلاعات شخصی کاربرانش سخت‌گیر است.

آدرین عون برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای فوروارد هلث دارد و توانایی اثبات‌شده این شرکت، آن‌ها را برای حل این قبیل مشکلات امیدوار می‌کند. عون همچنین جاه‌طلبی زیادی در حل مشکلات و خلق راه‌حل‌های ساده‌تر برای MRI و عمل قلب باز دارد و ممکن است شاهد ورود هوش مصنوعی برای به‌روزرسانی روش‌های درمانی این‌چنینی باشیم.